Když si řekne se svým protějškem ano některé z dětí, vždy to pro maminku představuje velmi významný moment. Vydávat svou dceru nebo oženit syna bývá jeden z nejsilnějších zážitků, který život rodičům přichystá. Je proto vcelku jasné, že v tak velký den chtějí maminky novomanželů vypadat perfektně.

Spousta článků s tématikou svatby se věnuje budoucím novomanželům, svatebnímu obřadu, dekoracím či zábavě, ale mnohdy se zapomíná právě na rodičovstvo, které sňatek vlastních dětí silně prožívá. V dnešním článku se zaměříme právě na maminku nevěsty či ženicha, a to hlavně z hlediska výběru vhodných šatů.

Jak vybrat svatební šaty pro maminky nevěsty, které udělají největší parádu?

Vybírejte barvy, které vám sluší

Odstín šatů na svatbu pro maminku nevěsty či ženicha určitě nemusí ladit s šaty družiček. Proto máte ruku naprosto volnou, a můžete si tak vybrat barvu, která vám sluší. Skvěle vypadají šaty v námořnické modré, hořčicové, měděné nebo klidně sáhněte po zářivějších odstínech červené, oranžové či žluté. Svatba je ostatně veselá událost, tak proč nevolit optimistické tóny. Rozhodně ale zapomeňte na černou nebo bílou. V první budete působit smutně a druhá přísluší výhradně nevěstě.

Zvolte střih, který zakryje nedostatky a odhalí přednosti

I když je svatba velkolepá záležitost a chcete vypadat perfektně, nenechte se tlačit do modelů, ve kterých se necítíte dobře. Pokud máte větší bříško, příliš obepnuté šaty nebudou to pravé ořechové. Problém mohou mít i dámy s větším poprsím. Myslete na to, že svatba je formální záležitost a velké výstřihy na ni nepatří. Na ženách středního věku vypadá skvěle lodičkový nebo decentní véčkový výstřih.

Pokud se délky šatů týká, dlouhé róby si schovejte na ples. Raději volte rovnější střih s délkou uprostřed kolen, který vypadá šik a budete se v ní cítit dobře.

Odhalená ramena nebo rukáv?

Pokud máte pocit, že vaše ruce a ramena nebudou vypadat dobře odhalená, můžete si dopomoct šátkem, bolerkem nebo krátkým sáčkem. Nenechejte se odradit od výběru šatů bez rukávů. Pokud bude svatba v létě, zbytečně byste se v dlouhých rukávech potila a veselku si neužila.

Koupené nebo vypůjčené?

Pokud chcete volit šaty, které jsou opravdu luxusní a víte, že byste je jindy neunosila, dopřejte si tu radost a vyberte některý krásný kousek z půjčovny. Svatba vaší dcery či syna je opravdu zvláštní příležitost, proto se nezdráhejte udělat si ho přesně podle svých představ a vybrat model, ve kterém zazáříte.

Jestli raději volíte šaty kupované, rozmyslete si koupi svéráznějších modelů, které by po svatbě zůstaly ležet ve skříni. Raději volte takový kousek, který budete moct nosit i na jiné příležitosti. Určitě taky není nic špatného koupit šaty v běžném obchodě. Dnešní řetězce s oblečením nabízejí překrásné kousky, se kterými si rozhodně neutrhnete ostudu, i když za ně nedáte tisíce. Pokud byste si nevybrala, můžete své představy svěřit šikovné švadleně, která vám ušije šaty přesně podle vašich představ. Výběr ale určitě nenechávejte na poslední chvíli, raději si ušetřete stres a mějte dostatek času.

Správné doplňky udělají hodně

Nejen šaty, ale i vhodně zvolené doplňky mohou model vyzdvihnout, nebo naopak zcela potopit. U příležitostí jako je svatba je lepší řídit se heslem, že méně je mnohdy více. Proto výrazné a opulentní šperky nahraďte raději jemnějšími kousky. A pokud na extravagantním šperku trváte, zvolte si jeden a zkombinujte ho s jednobarevnými šaty.

Pokud chcete vynést náhrdelník, na svatbu se skvěle hodí perly, které vypadají na dámě středního věku výborně. Jeho délku vybírejte vždy tak, aby hezky pasoval do výstřihu a nepřesahoval přes látku šatů. Tvar přívěsku či náhrdelníku volte podle tvaru samotného výstřihu.

Je jasné, že na svatbě svého potomka nechcete o nic přijít, proto si hlídejte čas. Pomůžou vám s tím elegantní dámské hodinky, které budou také skvělým doplňkem. Na takovou sváteční událost vybírejte jemné hodinky s kovovými pásky jednoduchého tvaru. Výrazné modely se na svatbu určitě nehodí.

Nikdo ale neříká, že nemůžete být lehce extravagantní. Skvělou volbou může být například klobouk, který si oblíbili na svatbách ve Velké Británii. Nebojte se zazářit! Jen je potřeba vybrat správný tvar, který bude lahodit vašemu obličeji. Dámy s kulatou tváří by měly volit menší klobouček umístěný na stranu. Pokud ale máte oválný obličej nebo vyšší čelo, klidně sáhněte po výrazném širokém klobouku. Ať už zvolíte jakkoliv, dle etikety je třeba ctít jediné pravidlo – dáma klobouk nikdy nesundává, ani v kostele, ani na svatební hostině.

Slavnostní parfém

Nejen šaty, doplňky, účes nebo líčení jsou důležitými prvky na svatbě. Dokonalost vašeho vzezření zajistí krásný parfém, který bude perfektní třešničkou na dortu. Pro tak významnou chvíli se hodí kvalitní vůně, které vám tento krásný den budou vždycky připomínat. Volte proto osvědčené značky, které nezklamou. Doporučujeme třeba Lancôme, Gucci, Versace ci Dolce & Gabbana. Dámský parfém této značky můžete zakoupit v klasickém balení, nebo můžete vyzkoušet odstřik. Ten má své výhody v nízké ceně a malém balení, které se vejde do každé kabelky. V případě potřeby ho tak můžete nanést opakovaně.

Nejlepší šaty na svatbu pro maminky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *