Jaké svatební hry dokonale zabaví svatebčany?

Chcete, aby všichni hosté na vaší svatbě nezažívali nic jiného než zábavu? Vyplňte ji těmito zábavnými svatebními hrami. U nich je jisté, že se nudit rozhodně nebudete. Svatební hry mohou stmelit hosty obou rodin a zabavit je v průběhu svatebního dne. O svatební hry se mohou postarat svědci, kteří tak zajistí zábavu, zatímco nevěsta s ženichem se jdou fotografovat. Avšak nepřehánějte to s hrami – hosté by měli mít čas také sami pro sebe.

Svatební kočár

Tato hra patří mezi svatební klasiky. Zatímco váš svědek, DJ, nebo prostě někdo, kdo je od přírody bavič, čte příběh o svatebním kočáru, zapojení hosté se musí včas zvednout, když je vyslovena právě jejich role. Pokud to nestihnou, čeká je trest – v jaké podobě, to si můžete určit sami. Nejčastěji je tento trest v podobě vypití panáka. Svatební fotograf vám pomůže tyto jedinečné chvíle, kdy se hosté vrací do dětských let, zvěčnit. Pro zpestření zábavy můžete určit také jiné úkoly. Když je například vyslovena role určitého hosta v příběhu, tak tento host nejen, že se musí včas zvednout, ale třeba i zatočit, něco zakřičet, zasalutovat a podobně. U této hry si jistě užijete spoustu zábavy.

Taneční soutěže

Tanec je důležitou součástí jakékoli společenské akce. A tanec a svatba jdou jednoduše k sobě. Abyste rozproudili zábavu na tanečním parketu, můžete zvolit hned několik tanečních soutěží:

  • Tanec s židlemi: svatební klasika. Na parketu je o jednu židli méně než tanečníků. Jakmile přestane hrát hudba, každý si musí najít své místo na židli. Kdo to nestihne, musí z kola ven.
  • Taneční výzva: hosté se rozdělí na skupinky. Každá skupinka si zvolí svou píseň. Kdykoli tato píseň zahraje, hosté se musí dostavit na taneční parket, ať se děje cokoliv. Zvítězí ta skupina, která zamešká co nejméně tanců.
  • Tanec s balonky – každý pár dostane k noze přivázaný balonek. Musí ho uchránit před ostatními a zároveň se snažit zničit balonky ostatních. Pár, který přijde o balonek musí opustit taneční parket.

Pouštění balonků

Jakkoli dětinské se pouštění balonků může zdát, jedná se o opravdu pěknou zábavu. Pouštění balonků patří mezi svatební hry, které zabaví jak dospělé, tak také děti. Při vypouštění balonků navíc nevěsta s ženichem získají jedinečné fotky, které se budou ve svatebním albu vyjímat. A jak to probíhá? Každý z hostů napíše na předem připravené kartičky přání ženichovi a nevěstě. Balonky nafoukněte heliem, aby se vznášely. Každý host dostane svůj balonek, ke kterému přiváže svou kartičku s přáním. A takto upravené balonky se pak hromadně vypustí ve volném prostranství. Ozvláštnit to můžete tím, že na druhou stranu kartičky napíšete adresu (e-mailovou nebo adresu trvalého bydliště) s přáním o zaslání. Když se stane, že někdo tuto kartičku najde a bude tak hodný, může vám přáníčko poslat zpátky.

Prskavkový špalír

Prskavkový špalír je ozvláštněním klasického špalíru, kterým musí nevěsta a ženich projít – nejčastěji hned po svatebním obřadu. Klasikou je házení rýže nebo okvětních lístku, střílení konfet a podobně. Ale pokud se svatba koná v podvečer (nebo tento špalír můžete nechat na odchod nevěsty a ženicha do manželského pokoje), je prskavkový špalír to nejlepší. Novomanželé tak mohou získat další jedinečné fotky. Jen pozor na svatební šaty nevěsty! Každý host, který bude mít v ruce zapálenou prskavku musí brát ohled na to, že svatební šaty nevěsty jsou tvořeny z hořlavých materiálů. Prskavku by měl každý držet tak, aby nedošlo k zapálení!

Svatební strom

Není lepší památka ze svatby, než tato. Právě svatební strom hostů může pomoci vzpomenout si, kdo byl na svatbě. Navíc, když se každý z hostů podepíše do tohoto stromu sám, budete mít opravdu jedinečnou památku. Svatební strom si můžete zakoupit sami nebo (pokud patříte mezi ty zručnější) si ho vyrobit sami.

Jaké svatební hry dokonale zabaví svatebčany?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *