Host tiskne otisk na svatební strom

Plánujete svatbu? Pokud nejste příliš konzervativní, neváhejte se inspirovat nejnovějšími svatebními trendy. Patří mezi ně i nápadité svatební dekorace, které vám zůstanou jako vzpomínka na váš den s velkým „D“ a ještě pobaví všechny hosty na vaší veselce. Originální dekorací pro ženicha a nevěstu je úžasný svatební strom – krásná, ale neokoukaná ozdoba třeba na zeď ložnice. Chcete vědět, jak se vyrábí nebo v jakých variantách existuje? Čtěte dále…

Tak trochu jiná dekorace

Možná už jste o svatebním stromu slyšeli od svých přátel. Nebo je to pro vás novinka, o níž stojí za to dozvědět se mnohem víc. Zvláště pokud připravujete svatební hostinu a chcete pro svatebčany připravit netradiční společenskou zábavu. Pro vaši představu: svatební strom je natisknutý nebo také namalovaný obrázek stromu bez listí. S tím, aby nezůstal jen jako holý kmen, na němž není ani lísteček, novomanželům pomohou ostatní hosté. Svými otisky vytvoří na stromu lásky bohatou korunu, a ke každému otisku mohou přidat i svůj podpis. Pod svatebním stromem by neměla chybět ani křestní jména ženicha a nevěsty, včetně data jejich svatby.

Jak nenásilně zabavit hosty na svatební hostině

Na hostinu po obřadu, aby zábava nevázla, nemusíte vymýšlet žádné balónkové tance nebo třeba oživovat staré svatební zvyky. Buďte originální! Uvidíte, že nápad vytvořit strom s otisky prstů svatebních hostů bude správnou volbou. Olistit strom lásky nezabere hostům moc času a postupně se u této zábavné a kreativní činnosti stihnou všichni vystřídat. Od maminek a otců svatby, přes svědky nevěsty a ženicha až po všechny ostatní hosty. Hluchá místa na svatební hostině, kdy je jídlo dojedeno a nikdo už nemá chuť na sladkosti, tak skvěle vyplníte. S úžasným stromem lásky nuda nehrozí!

Host se podepisuje na svatební strom

Nezapomeňte na polštářky na otisky

Myslete na to, že je potřeba mít k ruce i razítka na svatební strom. Pomocí nich pak jednotliví svatebčané zanechávají na obrázku své otisky, které vám na památku zůstanou už napořád. K tomuto účelu se v dnešní době vyrábějí speciální pomůcky, jako jsou inkoustové polštářky, které si můžete přikoupit k tištěné variantě obrázku. Svatební strom na otisky si můžete vykouzlit v mnoha barevných variacích. Doporučujeme pořídit i takovou drobnost, jako jsou vlhčené ubrousky, aby se hosté po otiscích mohli utřít a nerušeně pokračovat v zábavě.

Přichystejte si vhodný rámeček

Krásné svatební stromy nebudou pouze ozdobou na hostině, kde se jimi mohou potěšit jak ženich a nevěsta, tak všichni svatebčané. Zároveň se strom lásky stane pro novomanžele milou památkou na celý život, kterou si jako obraz v rámu mohou pověsit třeba do ložnice či obývacího pokoje. Pěkný rámeček zakoupíte online i v kamenné prodejně, a váš „zamilovaný“ strom si můžete nechat zarámovat u profíků. Pokud ale máte šikovné ruce a trochu zkušeností, zvládnete to určitě sami.

Každá barva něco znamená

Věříte na symboliku barev? I podle toho můžete „vystajlovat“ váš strom lásky. Lístky na pomyslné koruně stromu mohou být třeba barvy bílé (coby symbol nevinnosti a čisté lásky), červené (znázorňující vášeň) nebo růžové (tuto barvu, jako znamení romantické lásky, volí spousta novomanželů). Klasickou variantou zůstává barva zelená, ale váš svatební strom hostů klidně může mít i lístky pestrobarevné. Fantazii se meze nekladou!

Památeční dekorace ze dřeva

Kdo by chtěl snoubencům věnovat nevšední dárek, může vybrat zajímavou dekoraci, jako je dřevěný svatební strom, vyrobený například z překližky topolového dřeva. Jedná se o šikovnou památeční dekoraci, kterou si můžete jednoduše přizpůsobit. Na dřevěném stromu lásky nechybí křestní jména snoubenců, ale tato dekorace je vhodná i k podpisům svatebčanů a k zarámování.

Pokud si dřevěný strom pro snoubence objednáte online, přijde vám v rozloženém stavu společně s ozdobami, jako je ptáček, srdíčko či květina. Jednotlivé díly pak lze lehce nalepit na kartón tvrdého papíru za pomoci běžného lepidla na papír. Pěkně v interiéru vypadá nejen svatební strom v rámečku, ale i jeho varianta na stojánku. Také bude krásnou památkou, která snoubencům připomene jejich velký den.

Autorem fotografií je fotograf Martin Holík

Svatební strom je ozdobou nejen na svatbě

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *